Artyści

Bernadetta Stępień
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz w 1989 r. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Związku Polskich Artystów Plastyków, Umeleckey Besedy Slovenskey. Udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Hanna Rojkowska
Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jej twórczość to nastrojowe obrazy w niedużym formacie (olej, gwasz, tempera). Ma w swoim dorobku szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Grażyna Tomecka-Grońska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Bierze udział w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce i w wielu krajach świata. Różnorodność technik malarskich.
Kazimierz Bychawski
Absolwent krakowskiej ASP, miłośnik tańca klasycznego; specjalizuje się w minimalistycznych w kolorze i formie obrazach przedstawiających tancerki.
Mariusz Dudek
Urodzony w Opolu w 1960 r. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Malarstwa. Dyplom w 1985 r. W pracowni prof. Juliusza Joniaka.
Mieczysław Wieczorek
W roku 1978, na podstawie swych prac, został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego pasją jest malarstwo sztalugowe, ścienne i grafika użytkowa. Tematem jego obrazów są pejzaże, sceny rodzajowe, architektura, kwiaty i portret.
Bogdan Pikulicki
Absolwent Lwowskiego Poligraficznego Instytutu. Członek Związku Artystów Plastyków Ukrainy. Członek Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Obecnie Profesor Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Barbara Parole
Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Uprawia malarstwo i rysunek. Zrealizowała wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Polsce, Francji, USA, Chorwacji, Holandii, Hiszpanii. Artystka jest członkinią Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury UNESCO.
Małgorzata Leszczewska-Włodarska
Graficzka z Katowic, pasjonuje się odtwarzaniem zaginionych dzieł i stosowaniem nietypowych technik graficznych (akwaforta, miękki werniks).
Ewa Hoppe-Nowicka
Dyplom uzyskała na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie, Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1985), członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
Maria Adamus-Biskupska
Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie z wyróżnieniem i nagrodą za najlepszą pracę dyplomową. Maluje portrety i akty w niewielkich formatach, posługując się pastelową, delikatną paletą barw.
Agnieszka Olech
Urodzona w Bielsku-Białej. Ukończyła studia na Wydziale Architektury PK oraz Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Preferuje tematy związane z figuracją i pejzażem, traktowanymi jako formy abstrakcyjne.
Jerzy Boberski
Urodzony w 1952 r. studiował na Politechnice Warszawskiej. Po studiach zajął się ceramiką artystyczną. Członek ZPAP Okręg Warszawski. Jego ulubioną tematyką jest pejzaż oraz pejzaż miejski.
Julia Myga
Urodziła się na południu Rosji. Absolwentka Moskiewskiej Akademii Sztuki Użytkowej im S.G. Stroganowa, którą ukończyła w roku 1983 na Wydziałe Architektury Wnętrz u professor Zoi Nesterowej. Od 1984 roku mieszka i tworzy w Polsce, w Warszawie. Zajmuję się malarstwem i grafiką.
Barbara Zgoda
Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w roku 2007 w pracowni profesora Józefa Sękowskiego. W swojej twórczości podejmuje działania interdyscyplinarne stosując różnorodne środki wyrazu artystycznego. Zajmuje się małą formą rzeźbiarską, medalierstwem, rzeźbą, ceramiką rysunkiem.
Elżbieta Polańska
Absolwentka ASP w Krakowie – dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz. Zajmuje się malarstwem i fotografią. W swoich obrazach łączy świat ptaków i roślin z „cichym życiem”, czyli martwą naturą. W pracach malarskich wykorzystuje głównie farby wodne (akwarela, gwasz), wzbogacając je niekiedy innymi mediami.