Artyści

Bernadetta Stępień
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz w 1989 r. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Związku Polskich Artystów Plastyków, Umeleckey Besedy Slovenskey. Udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Hanna Rojkowska
Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jej twórczość to nastrojowe obrazy w niedużym formacie (olej, gwasz, tempera). Ma w swoim dorobku szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Grażyna Tomecka-Grońska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Bierze udział w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce i w wielu krajach świata. Różnorodność technik malarskich.
Kazimierz Bychawski
Absolwent krakowskiej ASP, miłośnik tańca klasycznego; specjalizuje się w minimalistycznych w kolorze i formie obrazach przedstawiających tancerki.
Mariusz Dudek
Urodzony w Opolu w 1960 r. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Malarstwa. Dyplom w 1985 r. W pracowni prof. Juliusza Joniaka.
Mieczysław Wieczorek
W roku 1978, na podstawie swych prac, został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego pasją jest malarstwo sztalugowe, ścienne i grafika użytkowa. Tematem jego obrazów są pejzaże, sceny rodzajowe, architektura, kwiaty i portret.
Bogdan Pikulicki
Absolwent Lwowskiego Poligraficznego Instytutu. Członek Związku Artystów Plastyków Ukrainy. Członek Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Obecnie Profesor Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Barbara Parole
Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Uprawia malarstwo i rysunek. Zrealizowała wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Polsce, Francji, USA, Chorwacji, Holandii, Hiszpanii. Artystka jest członkinią Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury UNESCO.
Małgorzata Leszczewska-Włodarska
Graficzka z Katowic, pasjonuje się odtwarzaniem zaginionych dzieł i stosowaniem nietypowych technik graficznych (akwaforta, miękki werniks).
Lucienne Smagala
Artystka zajmuje się malarstwem olejnym i sztuką tekstylną. Od 1995 roku uczestniczy w wystawach malarskich we Francji, Szwajcarii, Niemczech, Luxemburgu, Holandii, Polsce, Belgii, Szwecji, Japonii (Nagroda Honorowa na Salon Blanc w Tokio), na Ukrainie, w Senegalu oraz Wietnamie.
Ewa Hoppe-Nowicka
Dyplom uzyskała na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie, Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1985), członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
Maria Adamus-Biskupska
Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie z wyróżnieniem i nagrodą za najlepszą pracę dyplomową. Maluje portrety i akty w niewielkich formatach, posługując się pastelową, delikatną paletą barw.
Agnieszka Olech
Urodzona w Bielsku-Białej. Ukończyła studia na Wydziale Architektury PK oraz Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Preferuje tematy związane z figuracją i pejzażem, traktowanymi jako formy abstrakcyjne.
Jerzy Boberski
Urodzony w 1952 r. studiował na Politechnice Warszawskiej. Po studiach zajął się ceramiką artystyczną. Członek ZPAP Okręg Warszawski. Jego ulubioną tematyką jest pejzaż oraz pejzaż miejski.